Forum Stolnitenis.eu

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

Upozornění: Na serveru forum.stolnitenis.eu platí zákaz neschválené komerční inzerce tuzemských i zahraničních prodejců potřeb pro stolní tenis! Nepřípustné jsou mimo jiné i administrátorem neschválené www odkazy (linky) na stránky a e-obchody prodejců.

Strany: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dolů

Autor Téma: Čo sa k sebe hodí a čo nie...  (Přečteno 30913 krát)

Reklama

Tiger

• Senior
  • Aktivita:
    0%
  • Typ 5a, 6 liga Bratislavský kraj, 50+
Čo sa k sebe hodí a čo nie...
« kdy: 07 Duben 2012, 18:50:03 »

Toto vlákno je založené na rýchlu a približnú orientáciu v problematike. Nemali by sa tu viesť polemiky, každý prispievateľ tu len zhrnie svoje subjektívne skúsenosti a pocity.
Akú "váhu" jednotlivým príspevkom čitateľ priradí, závisí od neho...
Každý príspevok sa dá dopĺňať, tak neváhajte pripísať aj len jedinú raketu, ostatné doplníte hocikedy neskôr..
Skúsim načrtnúť nejakú základnú formu, ktorá má uľahčiť orientáciu, ale v podstate očakávam, že konečnú formu nakoniec určia Tí, čo prispejú.

Návrh :
1. Typ hry/hráča podľa medzinárodnej stupnice/zaviedol Jop/: http://www.pinecnivnice.cz/rozbor-stylu-a-drev-pro-stolni-tenis-2/
2. Vek: (navrhol pridať rtk737)
3. Súťaž: (navrhol pridať rtk737)
4. Ako dlho hráš: (navrhol pridať Horal)

1. FH: názov, hrúbka
2. BH: názov, hrúbka
3. Drevo, typ rúčky
4. Krátky popis, prečo áno,alebo prečo nie.

Omyl:  (doplnil Dalis71)

S čím se hraje v okolí,co funguje?  (doplnil Dalis71)

Ak niekomu takéto členenie nevyhovuje, zavedie si svoje a každý ďaľší prispievateľ (ak nejakí budú  :bigsmile: ) použije "muštru" ktorá sa mu najviac páči a tak sa to hádam na niečom ustáli  :)

Vzor na okopírovanie:

1. Typ hry/hráča:
2. Vek: 
3. Súťaž:
4. Ako dlho hráš:

1. FH:
2. BH:
3. Drevo:
4. Krátky popis:

Omyl:

S čím se hraje v okolí,co funguje?

Ďalšie súvisiace záležitosti:
Soutěže v česku (doplnil kecuos):
1. extraliga
2.1.liga
3.2.liga
4.3.liga
5.divize
6.KPI
7.KPII
8.OPI
9.OPII
10.OPIII
11.OPIV
12.soutěže neregistrovaných

Približné porovnanie súťaží (pridal rtk737): Česká divize (nejvyšší krajská soutěž) = slovenská 2.liga

Materiál členů fóra 2011/2012 (vytvoril vixiv)
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ajba_eeUU6spdGdHcGFEY3lMNEY4dW81UXo2RWZzUnc&hl=cs#gid=0

« Poslední změna: 15 Září 2012, 21:38:04 od Tiger »
IP zaznamenána
Avalox BT 777 + BH, FH Palio BLITZ, 47,5  max, 199g

Tiger

• Senior
  • Aktivita:
    0%
  • Typ 5a, 6 liga Bratislavský kraj, 50+
Re:Čo sa k sebe hodí a čo nie...
« Odpověď #1 kdy: 07 Duben 2012, 18:50:47 »

1. Typ hry/hráča: 5a /hra převážně blíže u stolu a to především topspin (spin) z obou stran/
2. Vek: 50
3. Súťaž: 5. a 6. liga (nie veľmi úspešne)  :)
4. Ako dlho hráš: vrátil som sa k pingu po 48ročnej prestávke  :)

2. FH: Donic Desto F2, 2,0mm, red
3. BH: Donic Desto F2, 2,0mm, black
4. Drevo: Stiga Optimum Seven, AN
5. Krátky popis: S týmto som začínal, pohoda, spokojnosť, vymenil som ich časom za Baracudy, lebo som si myslel, že keď je to novinka, tak musia byť lepšie...
Vlastne som začínal s Donic Desto F3, 1,8mm, ale sa mi zdali pomalé, tak prišla rýchla výmena za F2.  Ovšem z dnešným rozumom, neviem, neviem..

2. FH: Donic Baracuda, 2,0mm, red
3. BH: Donic Baracuda, 2,0mm, black
4. Drevo: Stiga Optimum Seven, AN
5. Krátky popis: Spin a seknuté lopty paráda, pri krátkej hre mi to trochu lietalo.. Niekomu môže vadiť, že Stiga Optimum Seven dosť vibruje a prenáša sa to do rúčky. Mne to nevadilo.

2. FH: Donic Baracuda, 2,0mm, red
3. BH: Donic Baracuda, 2,0mm, black
4. Drevo: Yasaka Extra 3D, AN
5. Krátky popis: Veľmi vyvážená a spoľahlivá kombinácia, pri topspine stredne vysoký oblúk, výborné rotácie v podaniach.

Omyl:

2. FH: Donic Desto F3, 2,0mm, red
3. BH: Donic Desto F3, 2,0mm, black
4. Drevo: Yasaka Sweden Classic, AN
5. Krátky popis: Pre mňa úplne nehrateľná kombinácia - totálna trampolína pri krátkej hre.

2. FH: Donic Baracuda, 2,0mm
3. BH: Donic Baracuda, 2,0mm
4. Drevo: Petr Korbel Maďar  ST
5. Krátky popis: Vynikajúca univerzálna kombinácia na hru pri stole :excelentné bloky, kontry, jemné namotané topspiny, rýchle spiny, rotované podania, krátke, rýchle...
« Poslední změna: 17 Duben 2012, 09:52:01 od Tiger »
IP zaznamenána
Avalox BT 777 + BH, FH Palio BLITZ, 47,5  max, 199g

kormoran71

• Veterán
  • Aktivita:
    3.33%
  • Typ - 4/5a - OP2, LB
« Odpověď #2 kdy: 07 Duben 2012, 20:18:53 »

To Tiger,
sleduju a učím se   :men_ani:  :luxhello:

1. Typ hry/hráča: Allrounder ( 4 )
2. FH: Donic Baracuda -  2,0mm červená
3. BH: Donic Baracuda - 2,0mm černá
4. Drevo: AVALOX - BlueThunder 550
5. Krátky popis: vyvážená kombinace pro oboustranný topspin + blok,čop nevyjímaje
« Poslední změna: 07 Duben 2012, 21:09:12 od kormoran71 »
IP zaznamenána
Pegas soft All +
F :   XIOM - Omega IV EU  2,0 mm černá
B :   XIOM - Vega elite 1,8 mm červená
pokud se bojíš začít,už jsi se vzdal

Machy

• Starší člen
  • Legenda
  • Aktivita:
    100%
  • Pohlaví: Mužské
  • Divize / ofenzivní útočník
« Odpověď #3 kdy: 07 Duben 2012, 22:25:59 »

1. Typ hry/hráča:5C (útočník ze střední vzdálenosti).
2.Věk:40
3.Soutěž:Divize,KP1
4. FH:Xiom Omega IV max
5. BH:Xiom Omega III 2,0mm
6. Drevo:Butterfly Viscaria FL
7.Jak dlouho hraju:25 let bez přestávky
8. Krátky popis:oboustranná topspinová a sidespinová hra ze střední vzdálenosti (někdy i dále :c: :c: :lol:).Když to shrnu,tak :Fh topspin..... 2xFh sidespin.....přechod na Bh zámaz.... :gun:....něco ti tam spadlo :lol:.Popis mé hry od ex spoluhráčů:Forehand...bekhend....danke  :drink: :lol:

P.S.Několikrát jsem zkoušel dost oblíbený potah Donic Baracuda který při mém stylu hry pěkně hrál pouze na Hinoki dřevech.
« Poslední změna: 22 Duben 2012, 05:49:28 od Machy »
IP zaznamenána
Butterfly Viscaria
Bh: Xiom Omega III Euro 2,0 
Fh: Xiom Omega IV Euro max 

Vodak Diolen OFF 
Bh: Donic Bluefire M2 2,0mm
Fh: Donic Bluefire M1 max

maroko

• Starší člen
  • Legenda
  • Aktivita:
    51.67%
  • fh,bh útok, 1963, bol verný zn. YASAKA, okres-kraj
    • Martin Repeľ
« Odpověď #4 kdy: 07 Duben 2012, 23:39:54 »

1. Typ hry/hráča:5c
2. FH:Rakza7 (9)
3. BH:Rakza7
4. Drevo:Galaxya
5. Krátky popis:Ako notorický užívateľ materiálu zn. YASAKA doporučujem pre uvedený tip hry túto kombináciu. Tým lepším až do hrúbky max. Na uvedený štýl hry je potrebné mať zvládnutý aj bh úder, potom nie je problém poslať kontru späť. Nie je potreba bh len udržiavať loptu v hre, ale aj možnosť účinne zaútočiť.
Chvíľu som skúšal aj Baracudu, avšak tá je vhodná skôr na topspinára pri stole, teda 5a. :-)
Drevo Galaxya je 7-vrstvové celodrevo, má slušný katapult, mierne pruží a vibrácie nepociťujem. Mne ani nevadia. Doporučujem vyskúšať. Na fóre som sa však nestretol s niekym, kto by toto drevo mal.
« Poslední změna: 07 Duben 2012, 23:57:17 od maroko »
IP zaznamenána
YASAKA Extra 3D
bh:MarkV HPS max
fh:Rakza7 max

entlio

• Senior
  • Aktivita:
    0%
« Odpověď #5 kdy: 08 Duben 2012, 01:15:15 »

1. Typ hry/hráče:5C
2. FH:Donic Acuda S3 2,0/MAX
3. BH:Donic Baracuda BS 2,0/MAX
4. Drevo:Butterfly Schlager Carbon OFF+
5. Krátky popis:Tloušťku potahů střídám podle formy/nálady/náhody. Rukama mi prošla spousta dřev a pro uvedý styl hry mi nejvíce seděly komba: BTY Photino FH:Yasaka Rakza Soft 2,0 + BH: Donic Vario BS MAX , Donic Epox PowerCarbon + Donic Baracuda BS MAX nebo Baracuda MAX, Xiom Zetro Quad + Acuda S1 2,0. Schlager mi sedl od prvního okamžiku, moje obavy z jeho nezvladatelné rychlosti se nenaplnily a momentálně nemám důvod měnit. Hraje přesně jak si představuji  :P . Ještě malý poznatek: s 2,0 Baracudou BS se hraje znatelně líp BH drajv, zato Maxka je spinovější.

PS: množství příspěvků přece ještě nevypovídá o jejich kvalitě ! To nemyslím nijak zle a ani tím nemířím na nikoho konkrétního;)
IP zaznamenána
Xiom Strato
FH: Donic Acuda S1
BH: Donic Bluefire JP03

topspinář 1,2,3,4,5,6 ........ metrů za stolem :-D

rtk737

• Administrátor
  • Historik
  • Aktivita:
    0%
    • RT-SPORT
« Odpověď #6 kdy: 08 Duben 2012, 10:01:20 »

Já bych navrhoval doplnit ještě o úroveň soutěže, kterou dotyčný hraje (třeba neregistrovaný, OP, KP, 2.-3.liga, 1.liga-extraliga  :1:) a věk.
Myslím, že to je hodně důležité, totiž aby se začátečníci a mírně pokročilí neorientovali na materiál, který by jim vzhledem k jejich výkonnosti spíše škodil než prospíval. Co je dobré pro dvacetiletého hráče 1.ligy, nebude určitě moc dobré pro padesátníka, hrajícího OP2 :vykr:

Po slovensky bych "muštru" navrhoval takto: 

1. Typ hry/hráča:
2. Vek:
3. Súťaž:
4. FH:
5. BH:
6. Drevo:
7. Krátky popis:

Citace
PS: množství příspěvků přece ještě nevypovídá o jejich kvalitě ! To nemyslím nijak zle a ani tím nemířím na nikoho konkrétního;)
Přirozeně máš pravdu. Na starém fóru bylo mnoho příspěvků pouze typu "máš tam osobku" a to skutečně nevypovídá vůbec o ničem, tedy na odborné kvality přispěvovatele a hodnotný obsah diskuze nelze usuzovat jen podle počtu vložených příspěvků nebo délky jeho členství   ;)   Ale abych řekl i "B"  ,  třeba u "Hore menovaných" byla a je kvalita a obsah příspěvků vysoká a tu kvalitu je třeba ocenit.  :drink:
IP zaznamenána
Roman
RT-SPORT
potřeby pro stolní tenis
http://shop.tabletennis-online.info

XIOM Stradivarius 2008
fh: Bty Tenergy 05
bh: Bty Tenergy 64

ALT64

• Veterán
  • Aktivita:
    0%
« Odpověď #7 kdy: 08 Duben 2012, 12:35:30 »

1. Typ hry/hráča: 5b (občas viem pritvrdiť aj Bh)
2. Vek: 24r
3. Súťaž: 3.liga
4. FH: T64
5. BH: T64
6. Drevo: T.Boll Spirit FL
7. Krátky popis: Keď to ide, tak mi aj večera viacej chutí :D
IP zaznamenána
D - Petr Korbel SK7 FL
Fh - Tenergy 05fx
Bh - Donic Coppa X1

rtk737

• Administrátor
  • Historik
  • Aktivita:
    0%
    • RT-SPORT
« Odpověď #8 kdy: 08 Duben 2012, 13:47:46 »

Soutěže v česku:
1. extraliga
2.1.liga
3.2.liga
4.3.liga
5.divize
6.KPI
7.KPII
8.OPI
9.OPII
10.OPIII
11.OPIV
12.soutěže neregistrovaných
Tak si to zkus sám srovnat-ale není to určitě jednoduché

Ne, není to jednoduché srovnání, protože se úroveň liší kraj od kraje jak v Čechách tak na Slovensku, ale pro hrubé měřítko česká divize (nejvyšší krajská soutěž) = slovenská 2.liga. Jak říkám, kraje jsou někde silnější, někde slabší, ale
alespoň před pár lety to zhruba tak bylo a i když už několik let beru pálku do ruky jen sporadicky, myslím, že se na tom nic moc nezměnilo a to srovnání by mělo zhruba odpovídat i dnes. 
« Poslední změna: 08 Duben 2012, 14:01:53 od rtk737 »
IP zaznamenána
Roman
RT-SPORT
potřeby pro stolní tenis
http://shop.tabletennis-online.info

XIOM Stradivarius 2008
fh: Bty Tenergy 05
bh: Bty Tenergy 64

Dalis71

• Starší člen
  • Legenda
  • Aktivita:
    21.67%
  • Fh- mám jen na opírání , bh- se stále učím
« Odpověď #9 kdy: 09 Duben 2012, 00:36:51 »

Ahoj Tiger ,
líbí se mi Tvůj přístup  ,tak ať Ti to dlouho vydrží  :thumbup:
A vracím se zpět k tématu ,takže něco přidám od sebe ,na co jsem si krátce vzpomněl :  :redface:

1. Typ hry/hráča:útočník 5- OÚ (opatrný útočník) ,soutěž KP II
2. FH: Tenergy 05 2.1
3. BH: Tenergy 05 2.1
4. Drevo: Avalox 550 Blue Thunder FL
5. Krátky popis:
Na tomto prkně jsem začínal s Tenergy 05 2.1  a doporučil bych to každému hráči ,který by chtěl vyzkoušel Tenergy 05 a není si jistý ,jestli to zvládne ? Velký podíl kontroly u stolu po všech stránkách.

4. Drevo: Yasaka Extra 3D  FL
5. Krátky popis:
O třídu rychlejší kombo ,hlavně důraznější v zakončení . Oproti Avaloxu 550 jsem uvítal vyšší tuhost prkna ,ale s odstupem času jsem začal postrádat některé výhody Avaloxu ,tak jsem to po půl roce opustil.

4. Drevo: Stiga OC WRB  FL
5. Krátky popis:
Kombo ,které se líbí asi jen mě  :) .  Výborný blok u stolu , dostatek rotace ,jistá ve spinové hře ,horší v drajvech . Výborně zvládá pasívní údery . Komu nevadí pružnější dřívka , Stiga může potěšit . Docela na ní sedí i Tenergy 64 ,ale to jsem testoval jen krátce a bylo to na mě na fh moc přísné !

4. Drevo: Petr Korbel Japan
5. Krátky popis:
Pro mě docela zklamání . Docela tvrdé s těmito gumami ,málo rotace , bylo to takové plechové a bez citu . Možná jsem měl příliš velká očekávání od tohoto prkna a to se nenaplnilo . Daleko lépe na tom prkně seděla Xiom Sigma 2.0 a Acuda S3 2.0 mm ,ale s Tenergy 05 to nešlo .

4. Drevo: Petr Korbel Maďar  ST  81g
5. Krátky popis:
Díky náhodě jsem se dostal k tomuto prknu a byl to pro mě tak trochu šok ! Úplně jiné prkno ,než Japan a s Tenergy 05 to sedí dobře . Vyzkoušel jsem další dva a taky to hraje . Evidentně měkčí limba si více rozumí s Tenergy  a najednou je to jiné prkno ,než Korbel Japan . Na tom prkně pak sedí dobře i Acuda S2 2.0 a Joola Rhyzm Max . Naopak Donic X1 Turbo platin Max  a Acuda S1 Turbo max si s prknem vůbec nerozumí . Kolega na stejné prkno nalepil Rakzy Soft 2.0 mm a je po 3 měsících pořád v euforii .

4. Drevo: Stiga Carbokev  FL
5. Krátky popis:
Díky Tibimu se mi dostal do ruky tento zajímavý kousek ,který bych si já osobně dle popisu výrobce nikdy nekoupil ! Super věc s Tenergy 05 2.1 . Vůbec není cítit Carbon z toho dřeva a prkno nabízí velmi dobrou kontrolu . Doporučil bych to někomu ,kdo ve své hře nejvíce sází na jistý blok ! Stačí být včas na místě a dají se vychytat neskutečné věci jak u desky ,tak i ve střední zoně . Prkno hraje pomalu ,ale i rychle , prostě jak je potřeba ! Krátce jsem zkusil i Acudu S2 2.0 ,ale byla rychlejší než Tenergy 05 2.1

Něco z krátkých testů :
4. Drevo: Stiga Optimum Sync  FL
5. Krátky popis:
Tato kombinace mi seděla velmi dobře po útočné stránce , bohužel jsem nedokázal zahrát ostřejší čopík ,který hodně využívám ,tak jsem to pak pustil pryč . Kdo hraje jen útok ,tak toto dřívko rozhodně stojí za povšimnutí .

3. BH: Rakza 7 soft 2.0mm
4. Drevo: Stiga All NCT  FL
5. Krátky popis:
S Tenergy 05 příliš vysoký oblouk pro mě ,jinak neskutečná citovka . Perfektní feel ,
Výborně to točí ,ale taky žere rotace ,je třeba být pořád ve střehu ,pasivita se nevyplácí .
Rakza Soft vynikla především v kontru a zakončení ,kde to bylo super rychlé a přesné ,hůře  se mi otevíral servis a nešlo to tak snadno ,jak s Tenergy . Rozhodně s Rakzou soft velmi svižné kombo .

4. Drevo: Stiga Ebenholz VII FL 87g
5. Krátky popis:
Rozhodně překvapení : Není tak rychlá jak se píše ,pomalejší než Carbokev ,přesná s dostatkem rotace u desky ,perfektní blok . Negativum pro mě systém WRB ,který výrazně posunul těžiště do hlavy ,což činilo prkno hodně těžkým právě s Tenergy . Po tréningu jsem myslel ,že mi upadne ruka!

4. Drevo: Ebenholz V FL 92g
5. Krátky popis:
Rychlejší než Eben VII ,pro mě docela dlouhá letová křivka . U desky jsem to nedával,musel jsem dál od stolu . Dávám palec nahoru pro Eben VII . Krátce jsem na tom měl i Tenergy 05 fx  2.1 a ničím výjimečným mě to neoslovilo . Tím nechci napsat,že se s tím nedalo hrát ?

4. Drevo: OSP Virtuoso  FL
5. Krátky popis:
Výborné dřívko ,ale s Teny jsem pochopil ,že na něj nemám . Chybělo mi kousek stolu ! Zkoušel jsem ještě Tenergy 05 fx 1.9 ,ta sedla výborně pocitově ,ale zase jsem zjistil,že neumím vše zahrát s měkkou gumou . První spin , spinové variace a hra dopředu fantazie , pasivita a čop mi tam chyběl . Kdo hraje měkkými potahy , tak by se mu Virtuoso mohlo zamlouvat . Perfektní zpracování ,stojí za ty peníze !

4. Drevo: OSP Expert All+  FL
5. Krátky popis:
 Tato kombinace mě zprvu  velice nadchla ,ale po čase jsem zjistil,že to prkno hraje jen v určité rovině a že už jej tak nějak brzo znám a to mě přestalo bavit . Jinak u desky naprosto dostačující po všech směrech . Zkoušel jsem na něm i Andro Hexer 2.1 ,líbilo se mi to ještě více než Tenergy ,lahůdka pro kontraře ,kdy ten míček poslouchal na slovo . Jediný problém byl,že jsem ztratil kontrolu nad rozehrávkou servisů a tak opět zvítězilo Tenergy .

Omyl:

2. FH: Baracuda max
3. BH: Baracuda 2.0mm
4. Drevo: Avalox 555 Blue Thunder FL
5. Krátky popis:
Nesmírně žravá kombinace ,kdy jsem nebyl schopen nic bloknout ,sklopit ,pořádně rozehrát .

2. FH: Yasaka XS 2.0
3. BH:
4. Drevo: Xiom Amati Soft Carbon FL
5. Krátky popis:  Tenkrát se tento potah hodně vychvaloval ,tak jsem to taky zkusil a byla to chyba . Nezahrál jsem vůbec nic a nepovedlo se to ani kolegům ,co to zkoušeli .

2. FH: Rakza 7 2.0 mm
3. BH: Rakza 7 2.0 mm
4. Drevo: Butterfly Maze
5. Krátky popis:
  Sázka na jistotu pro hráče ,který hraje vše spinem a sází především na topspin a blok .

2. FH: Rakza 7
3. BH: Rakza 7
4. Drevo: Yasaka Extra 3D
5. Krátky popis:
 Rovněž velmi oblíbená kombinace  ,hodně používaná u nás v OP i KP pro všestranného útočníka .

IP zaznamenána
Stiga Carbokev
Fh - Donic M1 Max
Bh - Donic M2 Max
No vida ,že to jde i bez motýla  :ange:

Korbel  FL ( záloha :redface: )
Fh-Donic Blue Fire JP 01 max
Bh-Donic Blue Fire M2    max

Donic  Forever  :thumbup:
30.3.2013 -poslední den s Tenergy :)

waldsson

• Senior
  • Aktivita:
    0%
  • 4-5b, Brno OP2-4, od r. 2011
« Odpověď #10 kdy: 09 Duben 2012, 08:47:47 »

4. Drevo: Stiga Ebenholz VII FL 87g
5. Krátky popis:
Rozhodně překvapení : Není tak rychlá jak se píše ,pomalejší než Carbokev ,přesná s dostatkem rotace u desky ,perfektní blok . Negativum pro mě systém WRB ,který výrazně posunul těžiště do hlavy ,což činilo prkno hodně těžkým právě s Tenergy . Po tréningu jsem myslel ,že mi upadne ruka!

4. Drevo: Ebenholz V FL 92g
5. Krátky popis:
Rychlejší než Eben VII ,pro mě docela dlouhá letová křivka . U desky jsem to nedával,musel jsem dál od stolu . Dávám palec nahoru pro Eben VII . Krátce jsem na tom měl i Tenergy 05 fx  2.1 a ničím výjimečným mě to neoslovilo . Tím nechci napsat,že se s tím nedalo hrát ?

Nevím jestli to je pravda, ale spíše překlep..... Dalisi napsal jsi že Eben V je rychlejší než Eben VII? :hallucine: Jestli ano tak musím vyzkoušet ještě Eben VII  :bouncered: :bouncered: :bouncered:  :skleb:
IP zaznamenána
Po 2 měsících vždy něco jinýho, takže to nebudu pořád přepisovat :)

Dalis71

• Starší člen
  • Legenda
  • Aktivita:
    21.67%
  • Fh- mám jen na opírání , bh- se stále učím
« Odpověď #11 kdy: 09 Duben 2012, 09:49:55 »

Měl jsem možnost si zahrát s oběma kousky ve stejnou dobu a Eben VII byl podstatně pomalejší a s větší kontrolou ,než Eben V . Eben VII je tuhé sedmivrstvé dřevo a nemá takový katapult ,jako Eben V . Avšak pozor na velmi nízký odraz u tohoto dřeva . Doporučuji volit potahy s vysokým obloukem a snad i lehčí ,než Tenergy . Toto prkno bral pak ode mě Francis a rovněž mi potvrdil,že to není výrazně rychlejší od jeho Alsérky .
IP zaznamenána
Stiga Carbokev
Fh - Donic M1 Max
Bh - Donic M2 Max
No vida ,že to jde i bez motýla  :ange:

Korbel  FL ( záloha :redface: )
Fh-Donic Blue Fire JP 01 max
Bh-Donic Blue Fire M2    max

Donic  Forever  :thumbup:
30.3.2013 -poslední den s Tenergy :)

PeterG

• Pokročilý
  • Aktivita:
    0%
« Odpověď #12 kdy: 11 Duben 2012, 13:44:19 »

1. Typ hry/hráča: 5b
2. Vek: 40
3. Súťaž: žiadna
2. FH: Roundel soft 2.1 mm, red
3. BH: Roundel soft 2.1 mm, black
4. Drevo: Andro Blax All+
5. Krátky popis: Moja prvá pálka po XX rokoch. Podľa mňa slušná kombinácia na začiatok . Pár dní som na tomto dreve testoval Donic Baracuda Big Slam max, ale prišlo mi to podstatne ťažšie kombo ( nevážil som to ), ak to mám laicky posúdiť, tak som absolútne stratil kontrolu . Donic išiel dolu a nahodil som späť BTY roundell soft, a pálka znova hrá podľa mňa. Nechcem vôbec haniť Baracudu BS max, ale je ťažšia a vhodnejšia asi čistým topspinárom. Ja hrám viac bloky a kontry.

2. FH: Donic Baracuda 2,0 mm, red
3. BH: Donic Baracuda 2,0 mm, black
4. Drevo: Avalox HADO (FL)
5. Krátky popis: Moje prvé pocity boli dosť rozporuplné . Zvykal som si dlhšie ako na balzu . Klasická Baracuda je tvrdosťou podľa mňa tak medium a mal som radšej mäkšie poťahy . Musel som si zvykať hlavne na vyšší oblúk a väčší spin, ale po cca. 10-20 hod hrania som si túto kombináciu tak obľúbil, že asi dlho nebudem experimentovať  :bouncered:. Musel zrejme trochu zavädnúť aj free chack . Ten grippy povrch baracudy a dwell dreva ma naučil čo je "namotať" topspin . Skvelý servis, príjem,blok  aj čop. Dokonca hrám v poslednej dobe viac backhandom, čo ma teší ešte viac . Drevo je rýchlostne tak Off- až Off , trošku ťažšie combo( aj vďaka baracudám ), môj odhad cca. 180 g, vyvážené do hlavy. Kontrola absolútna. U mňa N.o. 1   :luxhello:.
« Poslední změna: 10 Květen 2012, 12:57:32 od PeterG »
IP zaznamenána
Avalox HADO (FL)
Baracuda 2,0 mm F/B

Mart-man

• Pokročilý
  • Aktivita:
    0%
  • Typ: 5c KP2 Středočeský - okres Nymburk
« Odpověď #13 kdy: 11 Duben 2012, 17:56:48 »

1. Typ hry/hráče: 5c
2. Vek: 14 let
3. Soutěž: OP II OP I
4. FH: Butterfly Tenergy 05 red 2.1mm
5. BH: Butterfly Tenergy 05 black 2.1mm
6. Dřevo: Butterfly Korbel SK7 FL 101g
7. Krátký popis: Dobrá kombinace je prkno: M. Maze a potahy xoim omega eu opravdu výborná kombinace, ale tohle je pro mě lepší.  :heartpump:
« Poslední změna: 19 Leden 2013, 22:51:39 od Mart-man »
IP zaznamenána
Prkno: Butterfly Korbel SK7 FL
FH: ADIDAS Tenzone Ultra red MAX
BH: DONIC Bluefire JP01 black  MAX
(9.1.2014 jsem se rozešel s Tenergy 05 a stále toho nelituju)

Boty: ADIDAS ESSENCE 10.1

čistič: rushawa

email: dolezalmpodebrady@seznam.cz

exit_2

• Veterán
  • Aktivita:
    20%
« Odpověď #14 kdy: 11 Duben 2012, 20:58:44 »

Útočník

2. Vek: 10
3. Súťaž: krajská vyššia
4. FH: BTY Sriver L, 2.1mm, red
5. BH: BTY Sriver L, 1.9mm, black
6. Drevo: Stiga Allround Classic
7. Krátky popis: Výborné poťahy pre začiatočníkov a pokročilých. Hral som s nimi ako dieťa. Výborná kombinácia poťahov a dreva pre vysokú kontrolu a správne naučenie úderov. Pretože pri rýchlejších kombináciach sa stáva, že hráči začnú iba nastavovať raketu.

2. Vek: 26
3. Súťaž: 5 liga
4. FH: BTY Sriver L, 2.1mm, red
5. BH: BTY Sriver L, 1.9mm, black
6. Drevo: Stiga Offensive Classic
7. Krátky popis: Kombinácia, ktorá bola výborná čistou hrou ale "nekúsala" súperov. Všetky údery mali predvídateľné rotácie a tak ste u súperov obľúbený ako "čistý" hráč.

2. Vek: 28
3. Súťaž: 4 liga 
4. FH: BTY Tackifire C, 2.1mm, red
5. BH: BTY Tackiness D, 1.9mm, black
7. Krátky popis: Tackifire je poťah určený na prelepovanie. Po prelepení výrazne zvýšený spin. Vynikajúci na pomalé a "motané" spiny. Ťažké pre súpera blokovať. Tackiness D dobrý poťah na bloky pri stole a výborné čopy a podania. V kombinácii s drevom výborná kontrola. Pre moju útočnú hru založenú na FH útoku a dobrých blokoch pri stole dobrá kombinácia.

2. Vek: 29
4. FH: BTY Tackifire Special Soft, 2.1mm, red
7. Krátky popis: Veľmi podobná kombinácia ako tá predchádzajúca. Išlo o ďalsiu generáciu Tackfire.

2. Vek: 30
4. FH: BTY Tackifire Special Soft, 2.1mm, red
7. Krátky popis: Veľmi podobná kombinácia ako tá predchádzajúca. Išlo o ďalsiu generáciu Tackfire.

2. Vek: 31
4. FH: BTY Butterfly Tackiness Chop II, 2.1mm, red
7. Krátky popis: Tackiness Chop II sa mi neosvedčil na topspinovú hru a celkovo nič moc poťah a všimol som si aj krátku životnosť.

2. Vek: 32
4. FH: BTY Tenergy 05, 2.1mm, red
5. BH: BTY Tenergy 25, 1.9mm, black
7. Krátky popis: Pre mňa príliš rýchle a okrem toho to "kopalo", čo mi veľmi vadilo. Každý nie 100% zahratý úder končil v sieti alebo za stolom.

Obrana:

1. Typ hry/hráča: 2
2. Vek: 33
3. Súťaž: 5 liga  (výkonnosť CENSORED liga)
4. FH: BTY Tenergy 64, 1.9mm, black
5. BH: TSP Curl P1-R,  1.2mm, red
6. Drevo: Joola Chen Weixing
7. Krátky popis: Zmena herného štýlu na modernú obranu. Prvý pokus o kombo po prečítaní množstva článkov. Dobré drevo, ktoré s Tenergy nie je určite pomalé. S touto kombináciou ale veľký problém hrať z FH čop od stola. Útok ale smrteľný, ťažko čitateľný a veľmi neprijemný. Vyžaduje ale trošku iný štýl. Obrana z BH dobrá. Konzistencia úderov slabšia. Akoby drevo neodrážalo vždy rovnako. Všimol som si, že hlavne "citové" údery nie su odrážané rovnako a to spôsobuje ľahké chyby.

2. Vek: 33
6. Drevo: BTY Power Defence
7. Krátky popis: Pre mňa príliš pomalé z FH strany. Inak kontrola výborná.

2. Vek: 34
6. Drevo: BTY Joo See Hyuk
7. Krátky popis: Pomalšie drevo ako Weixing. Kontrola úderov excelentná. To umožňuje sa do úderov viac oprieť. Tým pádom čopy z BH sú agresívnejšie. FH útok je výborný. Nie síce tak smrteľný ako s Weixingom, ale stále výborný. Trošku mi robili zo začiatku problémy priame kontry alebo smečové zakončenia. Údery vyžadujú trošku inú techniku ako Weixing, ale po zvládnutí je to perfektné. Všetky údery sú stále konzistentné a tak nespôsobuje ľahké chyby.

2. Vek: 34
4. FH: BTY Tenergy 64 FX, 1.9mm, black
5. BH: Tibhar D.Tecs,  1.2mm, red
6. Drevo: BTY Joo See Hyuk
7. Krátky popis: Tenergy 64 FX je od normálnej 64 vo všetkom horší poťah. Jediné v čom je lepší je kontrola. Ten Tibhar mi absolútne nesadol. Možno sa s tým dá útočiť lebo pocitovo je to úplne inde ako Curl. Je to oveľa tvrdší poťah. Čop mi lietal meter za stôl. Nevedel som si na to vôbec zvyknúť.
« Poslední změna: 15 Duben 2012, 21:24:44 od exit_2 »
IP zaznamenána
Butterfly Viscaria
Butterfly Tenergy 64 1,9mm black
Butterfly Tenergy 05 2,1mm red
Strany: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Nahoru

Stránka vytvořena za 0.573 sekund, 61 dotazů.